دوشنبه, 2 خرداد 1401
 • ساعت : ۱۰:۸:۳۸
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ 
اعلام فراخوان نهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی «آهوان»
نهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی «آهوان» به میزبانی استان سمنان با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی برگزار می‌شود.

این جشنواره با محوریت پویش تولید محتوای رضوی در فضای مجازی و در موضوعات «سبک زندگی ایرانی - اسلامی با پیروی از سبک زندگی امام رضا(ع)»، «زیارت امام رضا(ع) و خاطرات این سفر معنوی»، «ارزش‌های اخلاقی و اعتقادی جامعه اسلامی مانند؛ توسل، توکل، نیایش، شفاعت»، «اصول و ارزش‌های حکمرانی در جامعه اسلامی مانند: بیانیه گام دوم انقلاب، شاخص‌های تمدن نوین اسلامی، فرهنگ ایثار و شهادت، حمایت از تولید کالای داخلی، شعار سال و ...»، «خدمت کریمانه، همدلی مؤمنانه مانند؛ مدافعان سلامت، خادمان رضوی، موکب‌های رضوی در راهپیمایی اربعین رضوی و ..» در حال برگزاری است.

 

این جشنواره در قالب‌های فیلم کوتاه، انیمیشن، موشن گرافیک، نماهنگ، عکس، عکس نوشت، پوستر، اینفوگرافیک و پادکست برگزار و به نفرات برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود.


علاقه‌مندان برای ارسال آثار در دو بخش پویش حرفه‌ای و ماراتن تولید محتوا در سامانه پلتزار تا ۳۰ دی‌ماه فرصت دارند. برای ثبت‌نام در بخش پویش عمومی باید به نشانی www.Shamstoos.ir و بخش حرفه‌ای و ماراتن محتوا به نشانی www.platzaar.ir مراجعه کرد.

 

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی ۲۳ بهمن سال جاری، همزمان با ولادت امام جواد(ع) برگزار خواهد شد.

 

 

اهداف جشنواره :

 1. ترویج سبک زندگی رضوی با تأسی از آموزه های قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام
 2. جلب مشارکت عموم مردم برای تولید و نشر محتوای دیجیتال رضوی در فضای مجازی و بهره گیری از ظرفیت مردمی با ایجاد پویش تولید محتوا
 3. گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه رسانه های دیجیتال رضوی و کمک به انتشار گسترده تر آثار

 

موضوعات و محورها :

 • سبک زندگی ایرانی- اسلامی با پیروی از سبک زندگی امام رضا (علیه السلام)
 • زیارت امام رضا (علیه السلام) و خاطرات این سفرمعنوی
 • ارزشهای اخلاقی و اعتقادی جامعه اسلامی مانند : توسل ، توکل ، نیایش، شفاعت
 • اصول و ارزش های حکمرانی در جامعه اسلامی مانند: بیانیه گام دوم انقلاب، شاخص های تمدن نوین اسلامی،فرهنگ ایثار و شهادت ، حمایت از تولید کالای داخلی ، شعار سال و ...
 • خدمت کریمانه ، همدلی مؤمنانه مانند: مدافعان سلامت، خادمان رضوی ، موکب های رضوی در راهپیمایی اربعین رضوی و ...

 

بخش های جشنواره:

الف) پویش حرفه ای: 

- تولید و انتشار محتوای دیجیتال در یکی از قالب های: 1) انیمیشن و موشن گرافیک2 ) فیلم کوتاه شامل : مستند کوتاه، داستانی کوتاه، نماهنگ 3) عکس با موضوعات جشنواره را شامل می شود.

ب) پویش عمومی (مردمی):

تولید و انتشار محتوای دیجیتال در یکی از قالب های: 1) عکس 2) پوستر و عکس نوشت 3)اینفوگرافیک 4)پادکست 5)ویدئو با موضوعات جشنواره را شامل می شود. محتواهای تولیدی می بایست در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های(کارافزارهای) فرهنگی، هنری و رسانه ای(به ویژه رسانه های اجتماعی داخلی) با هشتگ های اعلامی از سوی دبیرخانه جشنواره منتشر شوند.

ج) ماراتن تولید محتوا:

-  فناوری دیجیتال دارای دوبعد اساسی 1-  محتوا و ساختار  2- نرم افزار و ابزار دیجیتال است. ماراتن تولید محتوای دیجیتال رضوی ، تولید محتوا در یک رقابت سازنده بر اساس موضوعات و محورهای اعلامی در فراخوان نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در قالب های صوت ، ویدئو ، تصویر و گرافیک در بازه زمانی یک یا چندروزه است که با همکاری مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی بر بستر سامانه پلتزار  ( شبکه فعالین فرهنگی دیجیتال) برگزار می گردد و پس از داوری آثار توسط هیئت داوران نفرات برگزیده معرفی گردیده و آثار برتر در سکوهای نشر محتوا، خبرگزاری ها ، سایت های خبری و سامانه های ویدئوهای درخواستی منتشر می شوند.

 

جوایزجشنواره:

بخش پویش حرفه ای در هر یک از سه قالب:

مقام اول: تندیس جشنواره+لوح تقدیر و60 میلیون ریال هدیه نقدی

مقام دوم :لوح تقدیر +50 میلیون ریال هدیه نقدی

مقام سوم:لوح تقدیر +40 میلیون ریال هدیه نقدی

 

بخش پویش عمومی:

به انتخاب هیئت داوران جشنواره، از بین کلیه آثار ارسالی و بر اساس تعداد شرکت کنندگان، به 30 نفر از برگزیدگان 15 میلیون ریال هدیه نقدی به همراه لوح تقدیر اهداء خواهد شد.

بخش ماراتن تولید محتوا :

بخش صوت و ویدئو: تندیس جشنواره+لوح تقدیر و100 میلیون ریال هدیه نقدی برای 8 اثر برتر

بخش تصویر و گرافیک : تندیس جشنواره+لوح تقدیر و50 میلیون ریال هدیه نقدی برای 8 اثر برتر

 

تاریخ های مهم :

زمان آغاز جشنواره :  16 آذر 1400

آخرین مهلت ارسال آثار30 دی 1400

داوری و انتخاب آثار: تا 15 بهمن 1400

مراسم اختتامیه: میلاد باسعادت امام جواد(علیه السلام)  -23 بهمن 1400  سمنان

 

مقررات پویش حرفه ای  و عمومی:

1. ارسال آثار برای عموم آزاد است .

2. حداکثر زمان کلیه آثار صوتی و ویدئویی 3 دقیقه می باشد.

3. فیلم های ارسالی در بخش حرفه ای باید از تیتراژ ابتدایی و پایانی برخوردار باشند. زمان تیتراژ قابل قبول حداکثر 20 ثانیه می باشد.

4.در بخش عکس حرفه ای ، تعداد آثار ارسالی هر عکاس، 7 تک عکس می باشد.

5. عکس های ارسالی باید با فرمت JPEG وسایز ضلع کوچک حداقل 2000پیکسل بارزولوشن300dpi با حجم حداقلMB ارسال شود.

6.آثار ارسالی نباید دارای امضاء عکاس، تاریخ ، پاسپارتو ، قاب ، واترمارک و لوگو باشند.

7.عکس ها می‌بایست مستند بوده و از هرگونه دستکاری با نرم افزارهای رایانه ای یا حک و اصلاحی که جنبه مستند بودن عکس را مخدوش می‌سازد اجتناب گردد.

8. علاقمندان برای شرکت در بخش پویش عمومی می توانند آثار خود را با هشتگ های #امام_رضا و #امام_رئوف در رسانه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر نمایند و در هنگام ثبت اثر در سایت جشنواره می بایست آدرس لینک اثر را نیز درج نمایند.

9.معیارهای فنی، زیبایی شناسی ، محتوایی و تعداد بازدید محتوا از جمله ملاک های تأثیرگذار در داوری پویش عمومی می باشد.

10. دبیرخانه جشنواره، کلیه حقوق چاپ و نشر آثار اعم از دیجیتال یا چاپ ورقی و برگزاری نمایشگاه‌های داخلی وخارجی و نمایش در فضای مجازی و صداوسیما را برای خود محفوظ می دارد.

11- اخذ تصمیم نهایی درباره هر نکته ای که در مقررات حاضر پیش بینی نشده و یا ابهامات ناشی از مفاد آن در اختیار دبیر مسابقه است و هر گونه تغییر در شرایط مسابقه طی زمان فراخوان باطلاع عموم خواهد رسید.

نحوه ثبت نام و ارسال آثار :

 1. بخش پویش حرفه ای و ماراتن تولید محتوا با مراجعه به سامانه پلتزار به آدرس : platzaar.ir
 2. بخش پویش عمومی با مراجعه به سامانه شمس توس به آدرس : semnan.shamstoos.ir

 

آخرین مهلت ارسال آثار:    30 دی ماه 1400

 

آدرس دبیرخانه :

سمنان، بلوار قدس ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ،دبیرخانه دائمی جشنواره فرهنگی هنری امام رضا علیه السلام  نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی" آهوان"   - کدپستی : 3513698791

      تلفن:   02333332511 ، 09393313711

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  6.0.9.0
  V6.0.9.0