• ساعت : ۱۱:۴۹:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ 
    /  3
آزمایشگاه واقعیت مجازی در دانشگاه علوم پزشكی البرز راه اندازی می شود
اولین نشست بررسی و راه اندازی آزمایشگاه واقعیت مجازی با حضور سرپرست دانشگاه و معاون آموزشی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صبح امروز نشست راه اندازي آزمايشگاه واقعيت مجازی دانشگاه با حضور سرپرست دانشگاه، معاون آموزشی،رييس دانشکده پزشکی و مسئول كميته آموزش مجازی دانشگاه برگزار شد. 

در ابتدا دکتر  یزدانی گزارش جامعی  در خصوص طرح واقعیت مجازی که توسط دانشجوی سال  پنجم پزشکی نیوشا باقری  و شرکت داریا فناوران ایده آفرین لوتوس فعالیت می کند،  ارائه کرد. گفتنی است  این گروه موفق به ساخت استخوان مصنوعی شده اند که نمونه های خارجی آن با هزینه بسیار بالا موجود است. 
گروه داریا فناوران ایده آفرین لوتوس در این نشست از تکنولوژی بیمارستان سه بعدی که جهت آموزش مباحث پزشکی طراحی شده است رونمایی کردند. 
دکتر یزدانی در ادامه عنوان کرد تعداد دانشجویان پزشکی رو به افزایش است و ایجاد چنین امکاناتی باعث می شود دانشجویان قبل از این که وارد فیلد بالینی شوند و روی بیماران آموزش ببینند بسیاری از پروسیجر های بالینی را در این فضای مجازی سه بعدی تمرین کنند و با تسلط در بالین بیماران حاضر شوند . 
دکتر کامرانی مسئول كميته آموزش مجازی دانشگاه گفت : حرکت به سمت آموزش مجازی و حمایت از ایده های جدید و برتر یکی از گام های اساسی جهت نیل به هدف دانشگاه نسل سوم می باشد. 
دکتر صیادی سرپرست دانشگاه  بیان کرد: در جهت توسعه و تقویت دانش پزشکی از ایده ها و فناوری های نوین حمایت و پشتیبانی لازم را خواهیم داشت   پاندمی کرونا لزوم حرکت به سوی تدریس بالینی مجازی را بر همگان اثبات کرد . این تکنولوژی  ها قابلیت گسترش دارد و در کنار آموزش پزشکی میتوان در بسیاری دیگر از حوزه های بهداشتی و درمانی از این تکنولوژی بهره برد .

امتیاز :  ۴.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0