پنج‌شنبه, 7 مرداد 1400
  • ساعت : ۱۱:۳۱:۳۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ 
    /  4
كمیته دانشگاهی التور(وبا) در معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد .
بیماری های منتقله از طریق آب و غذا نباید در سایه بیماری کرونا مغفول واقع شوند و باید با دقت شناسایی شوند تا از گسترش آنها جلوگیری شود.

دکتر جودکی معاون فنی معاونت بهداشتی گفت : اگر چه در این مدت اپیدمی کرونا دانشگاه های علوم پزشکی را به شدت تحت تاثیر قرار داده اما هیچ کدام از بیماری های واگیر دیگر مورد غفلت واقع نشد و اقدامات لازم جهت پیشگیری ، درمان و پیگیری بیماران انجام شده است. 
وی خاطر نشان کرد همه ساله با شروع فصل گرما شاهد شیوع یک سری از بیماری ها هستیم . با شیوع کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی میزان شیوع سایر بیماری ها کاهش پیدا کرده است اما همواره باید هوشیار باشیم و آموزش های لازم را به مردم ارائه دهیم و غربالگری ها را به موقع انجام دهیم . 
در ادامه دکتر تسلیمی مسئول واحد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی عنوان کرد بیماری های منتقله از طریق آب و غذا نباید در سایه بیماری کرونا مغفول واقع شوند و باید با دقت شناسایی شوند تا از گسترش آنها جلوگیری شود. 
وی افزود در سال اخیر شاهد کاهش شیوع این بیماری ها بودیم که این امر از یک سو می تواند به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم باشد و از جهت دیگر به دلیل شبیه بودن علائم این بیماری ها با بیماری کرونا ممکن است تشخیص داده نشوند. 
دکتر تسلیمی خاطر نشان کرد نظام مراقبت بیماری ها جهت پایش بر سلامت غذایی که مبتنی بر تشخیص به هنگام است بسیار مهم است . آب سالم نیز یک استراتژی بسیار مهم جهت کنترل این بیماری ها محسوب می شود. دفع بهداشتی فاضلاب نیز از عوامل تاثیر گذار می باشد. 
وی تاکید کرد در این راستا آموزش و آگاه سازی مردم از طریق بستر های رسانه جمعی و فضای مجازی نیز می تواند تاثیر به سزایی در جهت کنترل بیماری های منتقله از طریق آب و غذا داشته باشد.

امتیاز :  ۴.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    V6.0.5.0