چهارشنبه, 7 آبان 1399
  • ساعت : ۲۰:۸:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ 
    /  3
كرونا بیشترین قربانی را در مهر ماه گرفت
ظهر امروز سي امين جلسه ستاد كرونا دانشگاه با حضور سرپرست دانشگاه ، معاونين و اعضاي ستاد برگزار شد

در ابتداي جلسه دبیر ستاد کرونا دانشگاه  گزارش جامعي از وضعيت كرونا در استان ارائه داد و خاطر نشان كرد ميزان مراجعين و بستري شدگان افزايش يافته و تعداد بهبود يافتگان و ترخيص شدگان كاهش يافته است و بيشترين ميزان فوتي ها را در مهر ماه داشتيم .

سپس مصوبات جلسه قبل پيگيري شد و هر يك از معاونين گزارش جامعي از بازديد بيمارستان ها ارائه دادند و نقاط ضعف و قوت بحث و بررسي شد . 
در ادامه دكتر جمال محمدي رئيس بسيج جامعه پزشكي عنوان كرد در مرحله سوم كمك هاي مومنانه حدود ده هزار ماسك و هزار ليتر مايع ضدعفوني كننده در ميان نيازمندان توزيع شده است و هزينه درمان ٥٠ بيمار بي بضاعت مبتلا به كوييد ١٩ در حال تامين است . 

دكتر فتحي سرپرست دانشگاه  ضمن تبريك حلول ماه ربيع الاول از تمام معاونين براي بازديد ها و ارائه گزارشات جامع تقدير و تشكر كرد و تاكيد كرد اين بازديد ها بازخورد بسيار خوبي داشته و اميدوارم ادامه داشته باشد . 
وي عنوان كرد فعاليت هاي آموزشي بهداشت و نظارت بر اصناف خيلي خوب بوده و بايد از ظرفيت ساير سازمان ها مثل تبليغات اسلامي جهت آگاه سازي مردم استفاده كنيم . 
وي تاكيد كرد بايد نظارت دقيقي بر مديريت تخت ها صورت گيرد و توزيع پزشكان متخصص در بيمارستان ها با دقت انجام شود . راه اندازي سريع تَر تله مديسين سبب ميشود از پزشكان بسياري جهت مشاوره هاي تخصصي استفاده شود . 
وي خاطر نشان كرد پرسنل كادر درمان شرايط سختي را سپري مَي كنند و بهتر است در هر بيمارستان روان شناسان سلامت حضور داشته باشند و از آنان حمايت روحي كنند . مديران بيمارستان نيز بايد در اين شرايط مرهم دل پرسنل باشند و آنان را آشفته نكنند . 
سرپرست دانشگاه تاكيد كرد در هر بيمارستان بايد يك نَفَر مسئول كنترل همراهان بيماران باشد و روزانه به صورت تلفني آنان را از وضعيت بيمارشان آگاه كند تا آنان مراجعه حضوري نداشته باشند و در بيمارستان تجمع ايجاد نشود .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0