پنج‌شنبه, 15 خرداد 1399
  • ساعت : ۹:۲:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ 
مدیر تجهیزات پزشكی دانشگاه علوم پزشكی البرز خبر داد:
روزانه دو تا سه هزار ماسک سه لایه در داروخانه های شبانه روزی توزیع می شود

به گزارش روابط عمومي دانشگاه – دکتر  محمد رشیدی مدير اداره تجهيزات پزشكي معاونت غذا و دارو  با اعلام این خبر افزود : خوشبختانه در تولید و توزیع مواد ضد عفونی کننده در استان مشکلی نداریم و در همه ی داروخانه ها وجود دارد و ماسک سه لایه نیز روزانه دو تا سه هزار عدد  در داروخانه شبانه روزی استان توزیع میشود و ظرف یکی دو روز آینده سازوکار لازم جهت توزیع ماسک در داروخانه های روزانه نیز انجام میشود.

وی با اشاره به نرخ مصوب عرضه ی ماسک در داروخانه های شبانه روزی گفت: ماسک سه لایه با قیمت 1600 تومان برای مصرف کننده عرضه می شود .  

وی در خصوصی توليد مواد ضد عفوني كننده در استان  گفت : مواد ضد عفونی کننده در استان به حد إشباع رسيده است و در همه داروخانه ها به وفور يافت ميشود

دکتر رشیدی در حال حاضر حدود ١٠ شركت صنعتي توليد كننده ماسك سه لأيه ، ٤ شركت توليد كننده ماسك N95 و حدود ٣٠ شركت نيمه صنعتي داريم كه جهت  مصارف عمومي  توليد ماسك را انجام ميدهند و با استاندارد های لازم و نظارت های معاونت غذا و دارو و اداره تعزیرات در حال فعالیت می باشند.

وی تصریح کرد : شرکت های نیمه صنعتی که در قالب گروه های خانگی و جهادی تولید ماسک را انجام میدهند در سامانه غذا و دارو ثبت شده اند و استاندارد های لازم را دریافت کرده و ماسك مرغوب و با كيفيت توليد مي كنند

مدیر اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه اظهار داشت: خوشبختانه ما جزو استان هايي بوديم كه تجهيزات حافظت فردي را براي پرسنل بهداشت و درمان تحت هر شرایطی  فراهم كرديم و به سبب همین اقدامات فوت پرسنلی نداشتیم.  

دکتر رشیدی تصریح کرد: از همان  روز هاي  نخست  شیوع کرونا أنبار استراتژيكي دانشگاه ايجاد شد و توزيع تمام اقلام با نظارت بالا انجام شد و هم اكنون نيز ميزان خوبي ذخاير در أنبار ها موجود است

وی خاطر نشان کرد: ما توانستیم  علاوه بر تدارک نیاز  البرز براي ٨ استان ديگر نيز اقلام حفاظت فردي إرسال كنيم


وی تصریح کرد : زمانی که با کمبود مواد ضدعفونی کننده در استان البرز مواجه شدیم، شرکت های تولیدکننده اقلام آرایشی و بهداشتی را به سمت تولید مواد ضدعفونی کننده سوق دادیم و با صدور بیش از 100 مجوز  موقت  بدین منظور بازار به سرعت کنترل و اشباع از این اقلام شد.
ایران جزو کشورهایی است که در آن مواد ضدعفونی کننده به مقدار کافی در اختیار مردم است تا جایی که اکنون انبار کارخانه ها تولید کننده مملو از محصولات بهداشتی است و انبارداران به صورت مرتب مکاتباتی در رابطه با نحوه عرضه این اقلام در بازار صورت می دهند.

 

دکتر رشیدی عنوان کرد: شركت هاي تجهيزات پزشكي در استان البرز بسیار  توانمند بوده و با استقرار  دستگاه هاي پيشرفته در حال برنامه ريزي هستند تا پس از رفع نياز كشور صادرات ماسك و اقلام حفاظت فردي را به ساير كشور ها انجام دهند

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0