• ساعت : ۲۰:۴:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ 
پیام رییس دانشگاه علوم پزشكی البرز به مناسبت روز جهانی بهداشت
به گزارش روابط عمومی دانشگاه . دکتر کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز طی پیامی ، ۱۸ ‌فروردین روز جهانی بهداشت را گرامی داشت

 

👈متن پیام به شرح زیر است : 

هر ساله ۱۷ آوریل برابر با ۱۸ فروردین ماه به عنوان روز جهانی بهداشت از سوی سازمان جهانی بهداشت  با یک شعار خاص  نامگذاری میشود و سال ۲۰۲۰  به عنوان سال  پرستار و ماما تعیین شده است و همچنین شعار روز جهانی بهداشت امسال  به پشتیبانی از این گروه اختصاص داده است و عنوان شعار سال را "Support Nurses and Midwives" یا "پشتیبان و قدردان تلاش های پرستاران و ماماها باشیم" تعیین کرده اند. 
 به راستی زیباترین و شایسته ترین شعار را برای امسال برگزیدند سالی که با ایثار و فداکاری قشر مهربان پرستار و ماما آغاز شد و امروز دنیا شاهد رشادت ها و فعالیت های خالصانه و عاشقانه ی قشر پرستاری در بیمارستان ها در درمان و مراقبت بیماران به ویژه بیماران کرونایی است.  

هدف سازمان جهانی بهداشت  از انتخاب این شعار این است تا نقش حیاتی پرستاران و ماماها در تامین سلامت در سراسرجهان  برجسته شود  و  نیروهای پرستار و ماما تقویت شوند. 
بی شک در این روزها که دنیا و همچنین کشور عزیزمان درگیر این ویروس منحوس می باشد بیش از پیش اهمیت کادر درمانی و نیروهای پرستار و ماما در جامعه پررنگ شده است.
پرستاران و ماماها نقش حیاتی در تامین خدمات سلامت دارند. آنها برای تامین سلامت مادران، کودکان، افراد سالمند و بطور کلی همه اقشار جامعه از جان  و توان خود  می گذارند. گاهی پرستاران و مراقبان سلامت  اولین و شاید تنها منبع برای تامین نیازهای بهداشتی در یک جامعه باشند.
اینجانب این روز را به خانواده ی بزرگ دانشگاه علوم پزشکی البرز که در بخش بهداشت ، درمان و آموزش علوم پزشکی و دیگر حوزه های سلامت محور فعالیت می کنند صمیمانه تبریک عرض می نمایم و از درگاه خداوند سبحان برای همگان توفیق توام با سلامتی مسالت می نمایم. 

دکتر  کریم 
رییس دانشگاه

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0