1397/12/28 سه‌شنبه
آماده باش بیمارستان ها و مراکز درمانی البرز در چهارشنبه پایان سال
دکتر جبارنیا از آماده باش بیمارستان های استان البرز در چهارشنبه پایان سال خبر داد.
دکتر سیامک جبارنیا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با نزدیک شدن به چهارشنبه آخرسال اظهارداشت: تمامی تمهیدات لازم برای امدادرسانی به مردم در آخرین چهارشنبه سال اندیشیده شده است و بیمارستان های استان در این روز در آماده با ش کامل هستند.

🔺️وی با اشاره به اقدامات برنامه ریزی شده جهت مدیریت و امدادرسانی بهتر در این روز ادامه داد: تعیین تکلیف کمتر از 6 ساعت بیماران به منظور ایجاد فضای کافی جهت حضور مجروحین احتمالی، فراهم نمودن کافی اقلام مصرفی و غیر مصرفی مرتبط در اورژانس بیمارستانها در تاریخ مذکور، حضور متخصصین طب اورژانس و متخصصین بیهوشی در بیمارستان های پذیرنده بیماران ترومایی و دسترسی سریع به متخصص ارتوپدی و جراحی عمومی از جمله این اقدامات خواهد بود.

 🔺️دکتر جبارنیا بیان کرد: متاسفانه سالانه ده ها  نفر از هموطنان در این مراسم مصدوم و يا معلول مي شوند و بسیاری از  خانواده های ايراني سال نو را با غم و اندوه شروع ميكنند. لحظه اي غفلت مسير زندگي اين افراد را تغيير ميدهد. هيچ فردي اعم از توليد كننده ،مجري آتش بازي، ناظران يا حتي عابران پياده و رهگذران از آسيبهاي چهارشنبه سوري در امان نيستند.

🔺️وی ادامه داد: گزارش ها نشان می دهد كه شدت آسيب افراد ناظر آتش بازی ها از مجريان هم شديدتر بوده است، بنابراين تأکید ميشود با وجود پايين بودن احتمال آسيب به لحاظ اهميت و شدت بالقوه آن ها توصیه های سلامتی برای همه به ویژه براي كودكان و نوجوانان جدي گرفته شود.

🔺️دکترجبارنیا محیط بيرون از خانه و خيابان را شایعترين مكان آسيب زا اعلام کرد و گفت: دست و پا شايعترين اعضای بدن هستند که دچار آسيب ميشوند و شديدترين آسيبها نیز مربوط به نواحي صورت و چشم است.
عكس هاي مرتبط :

لینک های مفید
اعلانات