1397/10/22 شنبهمدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز :
طرح غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال به مناسبت هفته پرستار در البرز اجرا می شود
اجرای طرح غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال در کلیه مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های استان البرز به مناسبت هفته پرستار

 به گزارش وب دا - فریبا رسانژاد مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز  از آغاز اجرای طرح ملی غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال سن از  22 دی ماه همزمان با آغاز هفته پرستار و ولادت با سعادت حضرت زینب (س) در بیمارستان های دولتی و خصوصی خبر داد. 

رسانژاد  تصریح کرد  : در این طرح همه ی  مراجعین بالای سن  30 سال  می توانند با مراجعه به بیمارستانها و مراکز آموزشی و درمانی دولتی و خصوصی در استان  از نظر فشارخون وتناسب وزن و میزان BMI و WHR مورد سنجش و غربالگری قرار بگیرند. 
وی افزود: در این طرح افرادی که دارای فشار خون بالا  هستند و یا عدم تناسب وزن دارند  شناسایی شده به مراکز بهداشتی و مطب پزشکان و متخصص تغذیه ارجاع می شوند. 
مدیر پرستاری دانشگاه با اشاره به اینکه این طرح از  22 لغایت 26 دی ماه در کلیه مراکز آموزشی درمانی و بیمارستانهای استان البرز  از ساعت 8 صبح تا 8 شب  اجرا می شود افزود: در کلیه مراکز چهار تیم غربالگر سه نفره  مشغول خدمت رسانی و اجرای این طرح می باشند. 

وی خاطر نشان کرد : این طرح با مشارکت دانشجویان داوطلب دانشکده پرستاری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج وشورای دانشجویی نظام پرستاری استان البرز در حال اجرا می باشد 

عكس هاي مرتبط :

لینک های مفید
اعلانات