1396/10/19 سه‌شنبه
دکتر لاریجانی ، معاون آموزشی وزارت بهداشت در البرز گفت :
توسعه جدی خدمات درمانی و آموزش پزشکی در البرز/ تصویب آموزش تخصصی رشته کودکان/ساخت بیمارستان جامع زنان در البرز
به گزارش وب دا -  محمدباقر اردشیرلاریجانی روز سه شنبه درحاشیه بازدید از مراکز درمانی و آموزشی استان البرز در جمع خبرنگاران به نشست آمایشی منطقه 6 کشور در کرج اشاره کرد و افزود: شواهد نشان می دهد که درشرایط کنونی آموزش های پزشکی ایران جهت گیری درستی را دنبال می کند.
وی ادامه داد: در یک نگاه کلی به آموزش پزشکی و جایگاه پزشکی کشورمان و با توجه به توصیه های رهبرمعظم انقلاب در تلاش هستیم تا مرجعیت علمی پزشکی را رصد کنیم .
معاون وزیر بهداشت و درمان با تاکید بر اینکه باید تلاش هایمان را افزون کنیم، افزود: اکنون در منطقه وضعیت پزشکی خوبی داریم و جا دارد ارتقا پیدا کند و به همین دلیل از دانشگاه های علوم پزشکی خواسته ایم افقی برای آینده خودشان تعریف کرده، ماموریت گرا شوند و بر اساس مناطق آمایشی خوشه های همکاری را سامان دهند.
وی اظهار امیدواری کرد که در آینده گروه های علمی دیگر کشورهم در این چارچوب حرکت کنند تا ما بتوانیم بسترهای علمی وسیعتر و بین رشته ای را هم گسترش دهیم.
اردشیر لاریجانی بیان داشت: دانشگاه های ما ارتباطات بین المللی خود را گسترش می دهند و همچنین همه دانشگاه های ما در سال گذشته اعتبار بخشی شدند. 
وی گفت: امیدوار هستیم با توجه به نیازهای ما در اعتبار بخشی، تمام مراکز بتوانند خودشان را ارتقا دهند و برداشت ما این است که با یک جهت گیری بسیار خوبی که اکنون در حوزه آموزش پزشکی داریم و با همه ظرفیت هایی که در متدهای آموزشی مثل مجازی سازی و بین المللی کردن آموزش پزشکی و .. تعقیب می کنیم آموزش ها بتواند هدفمند به دانشگاه های نسل جدید برسد و کشور ما بتواند یک مرجعیت علمی در حوزه پزشکی در منطقه و دنیا ایفا کند.
اردشیر لاریجانی با اشاره به نشست روسا و معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی البرز، قم، قزوین، زنجان و مرکزی در 2 ماه آینده اظهار داشت: امیدواریم تا پایان سال جاری نشست آمایشی تمام مناطق کشور برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه روز پنجشنبه هفته جاری در مشهد مقدس نشست آمایشی منطقه 9 را خواهیم داشت، ادامه داد: در این نشست ها بنا داریم اقدامات جدیدی را به سرانجام رسانیم که ساماندهی برنامه تحول سلامت یکی از این برنامه ها است.
اردشیر لاریجانی بیان داشت: در این برنامه جدید زمان بندی دقیق تری را برای برنامه ها در نظر گرفته ایم و سطح بندی جدیدی را در ارایه خدمات تحول آموزش دنبال می کنیم و یکسری خدمات در سطح وزارت بهداشت را تعقیب می کنیم و برخی خدمات را نیز در سطح مراکز آموزشی دنبال می کنیم.

***توسعه جدی خدمات درمانی و آموزش پزشکی در البرز
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه به وضعیت خدمات درمانی و آموزش پزشکی در استان البرز اشاره کرد و افزود: البرز استانی رو به رشد است که در قسمت های مختلف شاهد آن هستیم.
وی اظهار داشت: مجموعه های آموزشی و ارایه خدمات درمانی استان البرز رو به گسترش جدی است و بیمارستان ها و ارایه خدمات این استان توسعه جدی پیدا می کند و ما هم همزمان با این توسعه سعی می کنیم آموزش های درمانی در این استان را تقویت کنیم به طوریکه دانشکده های مختلفی همچون داروسازی، دندانپزشکی، پزشکی در حال شکل گیری است. 
وی با بیان اینکه مدت زمان طولانی نیست که این دانشگاه در البرز حرکت علمی خود را انجام می دهد، افزود: فعالیت های پزشکی در البرز با سرعت بسیار خوبی پیش می رود به خصوص گسترش ارایه خدمات درمانی در این استان متناسب با نیازهای مردم این منطقه افزایش چشمگیری پیدا می کند.
اردشیر لاریجانی تصریح کرد: واحدهای تخصصی البرز نیز در حال رشد است و متناسب با آن سعی می کنیم علاوه بر آموزش های پایه در این استان مثل پزشکی عمومی و دندانپزشکی، آموزش های تخصصی را در استان نیز پیاده و گسترش دهیم.
وی ادامه داد: ولی اصول ما این است که دانشکده ها باید فارغ التحصیلان عمومی را داشته باشند بعد آموزش های تخصصی را داشته باشیم ولی البرز به لحاظ دسترسی خوبی که به نیروهای تخصصی دارد و برخی از مراکز اینجا چندین فوق تخصص در آن مشغول به کار هستیم امیدواریم با سرعت بیشتری تخصص هایی که مورد نیاز است را گسترش دهد.

***تصویب آموزش تخصصی رشته کودکان/ساخت بیمارستان جامع زنان در البرز
معاون وزیر بهداشت و درمان با اشاره به قابلیت های استان البرز، گفت: چند روز پیش در شورای گسترش دانشگاه ها، آموزش رشته تخصصی کودکان برای این استان به تصویب رسید.
وی با بیان اینکه زمینه برای آموزش تخصص های دیگر نیز در البرز وجود دارد، اظهار داشت: همچنین بیمارستان جامع زنان به زودی در البرز راه اندازی می شود که امیدواریم آموزش رشته های تخصصی مرتبط و نیز تامین هیات علمی تخصصی و فوق تخصصی را گسترش دهیم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه خود به استان البرز از مراکز آموزشی درمانی این استان شامل کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام علی (ع)، بیمارستان کمالی، پردیس دانشگاهی در حال ساخت دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی بازدید کرد.
در ادامه این بازدیدها نشست یک روزه آمایشی منطقه 6 کشوربرگزار شد.
عكس هاي مرتبط :

لینک های مفید
اعلانات