1396/9/20 دوشنبه
دانشگاه علوم پزشکی البرز رتبه دوم در دومین اجلاس نماز استان را کسب کرد
دومین اجلاس استانی نماز با حضور رییس ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد و از دانشگاه علوم پزشکی البرز به عنوان دومین دستگاه اجرایی برتر در ستاد اقامه ی نماز تقدیر و تجلیل شد

رئیس ستاد اقامه نماز در دومین اجلاس استانی نماز در استان البرز گفت: آموزش نماز در مدارس و دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش وب دا ، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در دومین اجلاس استانی نماز با عنوان "نماز و فضای مجازی" که صبح روز دوشنبه  در  کانون فرهنگی تربیتی امام علی کرج برگزار شد بر ضرورت توانمندی در کنار علم‌آموزی تاکید کرد و اظهار داشت: توانمندی و داشتن مهارت یکی از مهم‌ترین ضرورت‌های علم‌آموزی در جامعه به منظور نجات و توسعه بیشتر کشور است بنابراین باید هر مدرک دیپلمی که به افراد داده می‌شود با یک هنر همراه باشد.
رییس ستاد اقامه نماز کشور در این اجلاس ضمن توصیه به دوری از کارهای بیهوده در جامعه اسلامی گفت: سرمایه های انسانی و اجتماعی با کارهای بیهوده از بین می رود و نباید گذاشت این پتانسیل عظیم از بین برود.
*ضرورت توجه به قرآن در منابر و مهارت‌افزایی قرآنی طلاب
وی با تاکید بر مساله مهارت آموزی طلاب، ابراز داشت: از جمله مهارت هایی که در خصوص طلاب باید به آن توجه کرد مهارت تفسیر قرآن و آشنایی با این کتاب شریف است، عدم مهارت و توانایی در مسائل قرآنی و دینی، سبب ضعف طلاب در مواجه با جامعه خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان اینکه در دوره طلبگی باید به طلبه مهارت‌های کلاس‌داری، سخنوری، پاسخگویی به شبهات و تفسیر قرآن را آموزش داد تا بتواند در جامعه اثرگذار باشند، امروز قرآن مهجور مانده است و طلاب باید در کنار دروس خود مهارت هایی را بیاموزد که از آن جمله مهارت قرآن آموزی است.
مسؤول ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به لزوم توجه مبلغان دینی به مسائل قرآنی در منابر، تصریح کرد: راه اندازی جلسات تفسیر قرآن در مساجد و محلات و توجه به مفاهیمئو آموزه های قرانی در منابر و جلسات تبلیغ دین بسیار مهم و ضروری است و لازم است در منابر به این امر اهتمام داشت.
وی افزود: قرآن مهجور است قرآن و نماز را جدی بگیرید .الان مشکل معنویات است الان آمریکا مشکل مادی ندارد مشکل معنوی دارد .
وی علاوه بر توصیه بر خواندن هفته ای یک کتاب تصریح کرد: همه کمالات در نماز است ، حضور در صحنه در نماز است ،  توجه و تمرکز در نمازاست ، عدالت در نماز است ، ورزش در نماز است، کمک به فقرا در نماز است زکات در نماز است معاد در نماز است، حق بچه در نماز است خط سیاسی در نماز است .
رئیس ستاد اقامه نماز به موضوع زکات و پرداخت زکات در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه در جامعه پرداخت زکات جدی گرفته نمی‌شود نباید فراموش کنیم پرداخت زکات به ریشه‌کنی فقر در جامعه کمک می‌کند.
*ضرورت توجه به نماز 
وی افزود: از گذشته توجه به نماز بیشتر شده است و هنر ما در مدیریت است .وی به طلبه های جوان تاکید کرد جلسات کوتاه برای جوانان و بستگان خود داشته باشند گفتگوی تن به تن اًثری دارد که گفتگوی تبلیعات کلی ندارد  جلسات چهره به چهره و تن به تن در مساجد و اماکن فرهنگی خصوص نماز داشته باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در توصیه ای به مسئولان و متولیان آموزش کشور تغییر در نظام آموزش را خواستار شد و افزود: به جای محفوظات به مهارت ها مدرک داده شود و فارق التحصیل حذف شود چون انسان هیچ کجا از تعلیم و تعلم فارق نمی شود.
وی منشا تغییر را از خود دانست و گفت: معلمان منتظر همایش و سمینار نباشند و تغییر را  از همین لحظه در رفتار و شیوه تربیتی دانش آموزان اجرا کنند.
رییس ستاد اقامه نماز کشور با ذکر 20 نکته در تفسیر "و بالوالدین احسانا" بر احترام به والدین و شیوه اسلامی معاشرت اجتماعی تاکید کرد.
دومین اجلاس استانی نماز با حضور رییس ستاد اقامه نماز کشور، استاندار، معاونین وی، مدیران کل دستگاه های اجرایی، معلمان و مسئولان آموزش و پرورش البرز در کانون فرهنگی تربیتی امام علی کرج آغاز برگزار شد.
عكس هاي مرتبط :

لینک های مفید
اعلانات