1398/3/21 سه‌شنبه
کلینیک تخصصی و فوق تخصصی آموزشی درمانی بیمارستان شهید مدنی افتتاح شد
با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی البرز کلینیک تخصصی و فوق تخصصی آموزشی درمانی بیمارستان شهید مدنی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز -  ظهر امروز کلینیک تخصصی و فوق تخصصی آموزشی درمانی بیمارستان شهید مدنی با حضور رئیس دانشگاه و اصحاب رسانه افتتاح شد .

دکتر حسین کریم در مراسم گشایش این مرکز گفت : مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی با توجه به شرایط ویژه ای که دارد و قطب ترومای استان نیز می باشد اهمیت و جایگاه بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه تلاش می شود شرایط ارائه خدمت به مراجعه کنندگان این مرکز بهبود یابد خاطر نشان کرد: در جهت حال شهروندان و مراجعه کنندگان کلینیک تخصیصی و فوق تخصصی این مرکز راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه بیشترین اعمال جراحی در این مرکز انجام می شود تصریح کرد: توسعه این بیمارستان یکی از ضروریات استان می باشد .

دکتر کریم با اشاره به پایین بودن سرانه ی تخت های استان از استاندارد کشوری عنوان کرد: با رشد قابل توجه تخت های بیمارستانی در طرح تحول نظام سلامت در البرز باز هم تا رسیدن به سرانه 1/6 کشوری فاصله داریم .

وی ابراز امیدواری کرد: با کمک مسئولین کشوری و استانی پروژه های نیمه کار درمانی در استان تکمیل شود تا به  توسعه و تقویت سرانه تخت ها بیمارستانی در استان کمک بسزایی شود.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه ضریب اشغال تخت در بیمارستان ها  استان بالای 80 درصد بوده خاطر نشان کرد: چالش مهم استان علاوه بر کمبود تخت های بیمارستانی ارائه خدمات به بیماران سکته قلبی ، سکته مغزی  و تروما هایی است که نیاز دارند در کم ترین زمان ممکن به مرکز درمانی مورد نظر انتقال یابند که با توجه به شرایط ترافیکی و موقعیت  جغرافیایی بیمارستان هایی مثل شهید رجایی و شهید مدنی این موضوع با چالش روبه رو میشود.

در ادامه رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید مدنی گفت: راه اندازی این کلینیک تا حد زیادی به ارائه خدمت به بیماران کمک می کند .

وی ادامه داد: این کلینیک در مساحت 500 متر مربع و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان راه اندازی شده است که روزانه نزدیک به 600 نفر خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارائه می شود.

عكس هاي مرتبط :


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات