1398/3/20 دوشنبه
در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مطرح شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز: ارتقای سلامت استان بدون همکاری و تعامل دیگر سازمان ها میسر نیست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز صبح امروز اولین کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در سال 98 با حضور اعضای کارگروه و معاون سیاسی امنیتی استانداری در محل استانداری البرز برگزار شد.

دکتر حسین کریم ضمن تاکید بر اهمیت جلسات کارگروه سلامت و امنیت غذایی در استان خاطر نشان شد: توسعه ی بهداشت و درمان و برنامه های سلامت محور در استان بدون همکاری دیگر سازمان ها محقق نخواهد شد

وی با اشاره به اینکه سلامت و تامین  امنیت غذایی  برای مردم یکی از ضروریات می باشد ابراز امیدواری کرد: مسائل مهم بهداشتی و درمانی استان با توجه به اولویت در این کارگروه مطرح شود تا با  مصوبات مربوطه وظایف هر یک از سازمان های مرتبط مشخص شود.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه اولویت های سلامت در استان مشخص شده است تصریح کرد: طی تفاهم نامه های مشترک بین دانشگاه و سایر ارگان ها و سازمان های مرتبط با حوزه ی سلامت در بخش های مختلف انتظارات و وظایف مشخص خواهد شد و نحوه ی اجرای تفاهم نامه در این کارگروه مورد بررسی قرار میگیرد .

وی ضمن تاکید بر سیاستگذاری استانی در حوزه ی سلامت و امنیت غذا  گفت:باید تلاش شود  مصوبات جلسات گذشته و سند امنیت غذایی استان وارد فاز عملیاتی و اجرایی شود.

رئیس دانشگاه در ادامه بر اولویت های بهداشتی درمانی از جمله بیماری های منتقله با آب و غذا با توجه به فرارسیدن فصل گرما تاکید کرد و افزود: ساماندهی و بررسی آب و فاضلاب در استان ، سلامت کودکان و بانوان  و دیگر  موارد  مهم بهداشتی در اولویت کار گروه سلامت و امنیت غذایی  قرار بگیرد.

دکتر سعید ناجی ، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز :

اولویت بندی و احصا دقیق موضوعات حوزه سلامت برای تسریع در پیشبرد اهداف، ضرورت دارد/مدیران باید بر حوزه مسئولیت خود اشراف کامل داشته باشند/ما بعنوان کارگزاران نظام، متعهد به خدمتگزاری مردم هستیم


دکتر سعید ناجی در جلسه امنیت غذایی استان که ظهر دوشنبه در سالن شهدای البرز استانداری برگزار شد، با تاکید بر ضرورت اولویت بندی موارد و مباحث این حوزه افزود: بر این اساس با تفکیک موضوعات حوزه امنیت غذایی استان با توجه به تنوع و تعدد مسائل تصمیم گیری و اقدام شود.
وی ادامه داد: مدیران باید با اشراف کافی و کامل به شرایط استان و احصا دقیق موارد، مشارکت لازم را در حوزه تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرا داشته باشند.
ناجی گفت: با عنایت به گستردگی موضوعات در رابطه با امنیت غذایی استان، حجم بالایی از مسئولیت در مقابل ما قرار دارد که براین اساس ضرورت دارد با اولویت بندی امور، رویکرد مناسبی اتخاذ شود
وی افزود: دستگاه های متولی امر سلامت باید موارد لازم را سطح بندی و دسته بندی دقیق و کارشناسی کنند و در تعاقب این امر با رویکردها و برنامه های نظام و دولت انطباق دهند.
معاون استاندار البرز با تاکید براینکه باید نگاه راهبردی به مسائل داشته باشیم، اضافه کرد: موضوعات، مسائل و چالش های حوزه سلامت به هیچ عنوان قابل معامله و اغماض نیست.
وی گفت: البرز دارای حساسیت ها، ظرفیت ها و محدودیت های خاصی است که باید این امر در تصمیم گیری ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.
ناجی افزود: کمیت جلسات مد نظر نیست بلکه باید به دنبال نتیجه عملیاتی از چنین نشست های مهمی به نفع مردم و پیشبرد اهداف و سیاست های دولت و نظام در این راستا باشیم.
وی با تاکید بر ضرورت نظارت دقیق بر ساماندهی وضعیت آب و فاضلاب استان عنوان کرد: کمکاری و کم توجهی از سوی ما بعنوان کارگزاران نظام و خدمتگزاران مردم که در این راستا متعهد نیز هستیم، پذیرفتنی نیست.

عكس هاي مرتبط :


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات