1398/3/18 شنبه
در اولین روز از آغاز رسمی بسیج ملی کنترل فشار خون
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز به کمپین ملی بسیج کنترل فشار خون پیوست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز – دکتر حسین کریم ، رئیس دانشگاه با سنجش فشار خون خود در اولین روز آغاز رسمی کنترل فشار خون به کمپین پیشگیری و کنترل فشار خون  پیوست .

دکتر کریم بر خطرات بیماری فشار خون به عنوان بیماری مزمن و خاموش تاکید کرد و اظهار داشت : این طرح که برای اولین بار به این صورت در سراسر کشور اجرا می شود در جهت حساس سازی ، پیشگیری و شناسایی مبتلایان به بیماری فشار خون می باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه فشار خون علائمی خاصی ندارد بسیاری از بیماران از مبتلا شدن به آن آگاه نیستند و این طرح کمک می کند تا با مشارکت خوب مردم زنگ خطر فشار خون در کشور به صدا در بیاید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه سنجش رایگان فشار خون در کلیه مراکز بهداشتی ، درمانی ثابت و سیار روستا و شهر در استان البرز برای افراد بالای 30 سال سن انجام می شود خاطر نشان کرد: این طرح  از عید سعید فطر آغاز و تا 15 تیر ماه ادامه خواهد داشت.

دکتر کریم در پایان از کارکنان دانشگاه و همچنین شهروندان البرزی خواست تا با حضور و مشارکت حداکثری خود در بسیج کنترل ملی فشار خون در جهت حفظ سلامتی خود و پیشگیری از این بیماری مزمن گام بردارند.

عكس هاي مرتبط :


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات