1398/2/21 شنبه
در نشست سرپرست دانشگاه با معاونت غذا و دارو مطرح شد:
دکتر کریم : شرایط موجود در کشور نیاز به خلاقیت محوری و ایده پروری دارد/ معاونین و مدیران با جدیت تمام پای کار باشند

نشست سرپرست دانشگاه با معاونت غذا و دارو به همراه هیات رییسه با هدف بررسی و ارزیابی و ارایه گزارش این معاونت و تنظیم تفاهم نامه در سال 98 برگزار شد 
⬅️گفتنی است نشست سرپرست دانشگاه با هدف بررسی و ارزیابی و ارایه گزارش مراکز تابعه به ترتیب با همه ی معاونت ها و مدیریت ها در جهت عقد تفاهم نامه برگزار خواهد شد.

دکتر کریم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اهمیت وتاثیر برگزاری این گونه نشست ها با حضور اعضای هیات رئیسه به ترتیب با همه ی معاونت ها ، بیمارستان ها ، مدیریت ها و دانشکده ها تصریح کرد: بر اساس گزارش مطرح شده توسط معاون محترم غذا و دارو  و تشریح کلیه امور جاری در این معاونت مفاد تفاهم نامه با معاونت غذا و دارو تنظیم شده است و اساس کار در حوزه ی غذا و دارو براساس این تفاهم نامه خواهد بود.

دکتر کریم اظهار داشت : این تفاهم بر سه اصل بسیار مهم تنظیم شده است که یک جزء آن به گام دوم انقلاب اسلامی با توجه به منویات مقام معظم رهبری مربوط می باشد.

وی افزود: جزء دیگر این تفاهم نامه منشور مدیریتی می باشد که رعایت و پایبندی به منشور مدیریتی یکی دیگر از بندهای لازم به اجرا در این تفاهم نامه است.

دکتر کریم با اشاره به  رکن اخلاق مداری در منشور مدیریتی اظهار داشت: همه ی امور نظارتی ، بازرسی ، حاکمیتی و انظباطی  بر پایه اخلاق مداری و رعایت اصل قانون انجام پذیرد.

سرپرست دانشگاه بر الگو سازی در حوزه ی معاونت غذا و دارو تاکید کرد و گفت:الگو سازی را در همه ی بخش های کاری خود رکن اساسی قراردهید و در جهت ایجاد انگیزه و برند سازی بهترین تولید کننده ها ، بهترین شرکت ها ، بهترین کارکنان و  دیگر زمینه ها الگو سازی مناسب داشته باشید.

وی بر شفافیت و پاسخگوئی تاکید کرد و گفت: همه ی معاونت ها و مدیریت ها با شفافیت تمام و صداقت در تمامی بخش ها پاسخگو باشند و از آمار سازی و گزارش غیر واقع به شدت پرهیز شود تا در جامعه اعتماد سازی شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن تاکید بر ضوابط و مقررات و رعایت اصل قانون در تمامی امور خاطر نشان کرد: شایسته سالاری و کاردانی در نشاندن افراد در مسئولیت های مختلف  به درستی رعایت شود .

دکتر کریم با اشاره به شرایط موجود بر خلاقیت محوری و داشتن ایده های نو و خلاقانه در بخش های مختلف تاکید کرد و گفت: امور خلاقانه و راه حل هایی که داخل خود  مجموعه های دانشگاه به کار گرفته میشوند برای ما بسیار ارزشمند است و بسیار مهم است همه ی مراکز ،  ارتباطات برون سازمانی با مسئولین و مردم  و روابط عمومی و ارتباط با رسانه های جمعی را تقویت کنند.

وی بر هدف مندی و داشتن برنامه توسط معاونین و مدیران تاکید کرد و افزود: زمانی می توان به نتیچه خوش بین و امیدوار بود که یا تمام جدیت و تلاش پای کار باشیم و با یک نظارت ، کنترل و هدایت درست بر مجموعه حرکت کنیم.
  دکتر کریم ضمن تاکید بر انظباط اداری و  مالی در همه ی معاونت ها و مدیریت ها تصریح کرد: رعایت کنترل هزینه ها و افزایش بهره وری و ارتقای کیفی در همه ی بخش ها باید صورت بگیرد.

 وی ضمن تاکید بر اهمیت نظارت و بازرسی در حوزه ی غذا و دارو تصریح کرد: لازم است  تمامی  فرایند ها و پروتکل های نظارتی مجددا بازنگری و کارشناسی شود و روند اجرایی کار بر اساس فلوچارت هایی تنظیم شود و این بازنگری سالانه انجام شود.

سرپرست دانشگاه با اشاره به تعیین گروه های هدف و تنظیم پروتکل های آموزشی ویژه گروه های هدف در حوزه غذا و دارو  تصریح کرد:  اولویت های پژوهشی در این حوزه به اطلاع معاونت تحقیقات فناوری جهت انجام فرایند های تحقیقاتی صورت پذیرد.
وی بر تشکیل هسته های مدیریت دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها تاکید کرد و اظهار داشت : با همکاری معاونت غذا و دارو  کلیه جلسات و برنامه های این هسته های مدیریتی زیر نظر ریاست بیمارستان تشکیل شوند  
دکتر کریم همچنین در ادامه با توجه به گزارش ارائه شده معاونت غذا و دارو بر موارد زیر تاکید کرد: 
بررسی ذخیره استراتژیک دارو و تجهیزات به صورت روزانه 
راه اندازی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه در حوزه ی غذا و دارو 
به سه هدف و رکن اساسی در معاونت غذا و دارو یعنی نظارت ، گسترش ( توسعه ) و تولید توجه ویژه ای شود. 
تشکیل شورای فناوری و نسل سوم راه اندازی شود و در حوزه ی غذا و دارو ارتباط با صنعت در جهت حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین و نسل سوم بیشتر شود و تنها از حوزه ی نظارتی خارج شود 
ارتباط سازنده با انجمن های مختلف در حوزه ی غذا و دارو

عكس هاي مرتبط :

آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات