1398/2/18 چهارشنبه
‍ مدیر اداره نظارت بر امور دارویی معاونت غذا و دارو البرز خبر داد:
بیش از چهار هزار و 607 تماس با مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز در شش ماهه دوم سال انجام شده است .
به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز،  دکتر احمدی- مدیر دارو -  گفت: مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم (DPIC) معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز با به خدمت گرفتن نیروهای آموزش دیده داروساز، ضمن پاسخ دهی به سوالات دارویی عموم مردم سعی در منطقی ساختن روند دارو- درمانی بیماران و ارائه مشاوره به گروه پزشکی را دارد تا مسیر درمان بیمار به شکل صحیحی طی شود.

🔹وی افزود: در حال حاضر مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز نحوه مصرف داروها، نحوه مصرف دارو در بارداری و شیردهی، نحوه اختلاط داروها و محلول های تزریقی با هم و سازگاری آن‌ها، نحوه نگهداری داروها، تداخلات داروها و مواد غذایی در هنگام مصرف همزمان، ارائه اطلاعات لازم به همراهان فرد مسموم و یا گروه پزشکی در خصوص نحوه برخورد با یک بیمار مسموم، انجام اقدامات اولیه پیش از رسیدن به مراکز درمانی را برعهده دارد.

🔹دکتر احمدی با اشاره به اینکه طی شش ماهه دوم سال گذشته بیش از 4607  تماس توسط کارشناسان مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم این معاونت پاسخ داده شده، یادآور شد: از تعداد مذکور حدود 95درصد تماس ها توسط خود بیمار یا وابستگان بیمار و 5 درصد توسط گروه پزشکی،80  درصد بیماران خانم و20 درصد آقایان بوده اند.

🔹وی ابراز داشت: بیشترین اطلاعات درخواستی از این مرکز در خصوص کمبود دارویی- موارد مصرف و نحوه مصرف – عوارض جانبی و تداخل دارو – مصرف دارو در دوران بارداری و شیر دهی بوده است.

🔹دکتر احمدی در پایان یادآور شد: مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز با شماره تماس 190 به صورت 12 ساعته از ساعت 8 الی20 (بجز ایام تعطیل) آماده پاسخگویی به سوالات هموطنان عزیز می باشد.

🔹شایان ذکر است: مراکز اطلاع رسانی داروها و سموم (DPIC) در کشور، وظیفه کنترل موارد مسمومیت پیش از رسیدن به مراکز درمانی، پاسخ به سؤالات دارویی گروه پزشکی و مردم را عهده دار است. این مراکز با ارائه خدمات علمی و با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه، حفظ ایمنی مصرف دارو، کمک به کنترل وقایع اورژانسی مانند مسمومیت با دارو یا مواد شیمیایی، مشغول به فعالیت می باشد.
عكس هاي مرتبط :

آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات