1398/2/17 سه‌شنبه
وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از تولید صنعتی محصولات دانش بنیان در نظرآباد:
وزیر بهداشت: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهم ترمز تولید داروی داخل کشیده شود/ بیش از 90 سال است که ایران در منطقه واکسن سازی می کند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه دانشجویانی که تولید علم می کنند برای ما بسیار قابل اهمیت هستند گفت: بیش از 90 سال است که ایران در منطقه واکسن سازی می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز - دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز در سفر به شهرستان نظرآباد و آئین رونمایی از محصولات دانش بنیان گفت: صرف هزینه در حوزه آموزش اتلاف سرمایه نیست بلکه سرمایه گذاری با هدف اینکه در چند سال آینده بتوانیم بهره گیری کافی را داشته باشیم محسوب می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه دانشجویانی که تولید علم می کنند برای ما بسیار قابل اهمیت هستند بیان کرد: بیش از 90 سال است که ایران در منطقه واکسن سازی می کند.
 

وی با بیان اینکه واکسن‌سازی در کشور در بخش خصوصی در حال توسعه است، گفت: این موضوع سند افتخاری برای کشور است، با توجه به کمبود دارو برای طاعون نشخوار‌کنندگان کوچک لطمه زیادی به کشور در چند سال گذشته وارد شد و این حرکت در کشور جای خوشحالی دارد، صنعت واکسن یکی از بزرگترین اقدامات بخش خصوصی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در هیچ جای دنیا هر دارویی وارد لیست نمی‌شود، عنوان کرد: به عنوان وزیر بهداشت باید با ارزان‌ترین و سالم‌ترین شیوه ممکن نظام سلامت را اداره کنم، در نظام سلامت در حوزه بودجه‌ای سهم محدودی داریم و بیش از مقدار موجود نمی‌شود خرج کرد لذا باید در زمینه ورود داروهای جدید به لیست دارویی اثر بخشی و هزینه آن مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه نمی‌دهم ترمز تولید داخل کشیده شود، گفت: سازمان غذا و دارو نباید ترمزی در این زمینه ‌داشته باشد؛ دغدغه  باید برای همه تولیدکنندگان یکسان و مشابه باشد تا از این ظرفیت استفاده شود، نباید انتظار داشت پای هر دارویی به نظام دارویی و پوشش بیمه‌ای باز شود.

عكس هاي مرتبط :

آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات