1397/12/19 يكشنبه
رئیس محترم اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث :
اورژانس البرز از ابتدای سال جاری بیش از یکصد و پنج هزارماموریت را به انجام رساند.
ورژانس البرز از جمله دستگاه هایی است که بر خلاف بسیاری از دستگاه ها و سازمانها در ایام تعطیل نه تنها تعطیل نبوده بلکه با افزایش ظرفیت ، افزایش قابل توجهی در تعداد ماموریتها و تعداد تماس تلفنی پاسخ داده شده دارد. از ابتدای سال  تا پایان بهمن ماه 97 ، تعداد تماس تلفنی پاسخ داده شده توسط کارشناسان پرستاری واحد ارتباطات اورژانس 115 البرز ، ششصد و نود و پنج هزار و هفتاد و سه تماس بوده که در قالب ارائه مشاوره و یا اعزام آمبولانس به تماس گیرندگان پاسخ داده شده است. طی پاسخگویی به این تعداد تماس و پس از ترياژ و اولویت بندی صورت گرفته ، بالغ بر یکصد و پنج هزار و هشتاد و چهار ماموریت نیز توسط تکنسينهاي پر تلاش اورژانس انجام یافت .
در جریان انجام این تعداد ماموریت چهارده هزار و نود و هفت مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و نود هزار و نهصد و هشتاد وهفت ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی بود.اورژانس 115 البرز با برخورداری از حدود پانصد نفر نیروی کارشناس عملیاتی و ستادی و نیز بهره مندی از یک فروند بالگرد ، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس ، 61 دستگاه آمبولانس و 4 دستگاه موتور لانس در تمام نقاط استان البرز و به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات درمانی پیش بیمارستانی می باشد. در ایام پایانی سال 97 نیز آماده ایم تا با تقویت ظرفیت نیروی انسانی و ناوگانی اورژانس بیش از پیش در خدمت هموطنان باشیم.
تعداد بیمارانی که به هر نحوی از خدمات اورژانس بهره مند شدند ، یکصدو نه هزار و صد و پنجاه و شش نفر بودند که تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانسهای اورژانس 115 البرز بالغ بر چهل و نه هزار و چهارصد و شصت و دو نفر بوده و چهل و هشت هزار و صد و سی و هفت نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
اورژانس هوایی البرز نیز با اعزام به یکصد و هفتاد و هفت ماموریت در استان البرز دویست و هفتاد و هشت بیمار با شرایط حاد را ضمن انجام اقدامات درمانی حفظ حیات به مراکز درمانی تخصصی استان انتقال داده است. گفتنی است که حدود هفتاد درصد از ماموریتهای اورژانس هوایی البرز در صحنه وقوع حادثه و بر بالین بوده و سی درصد نیز به منظور انتقال بین مراکز درمانی صورت گرفته است.از این تعداد ماموریت ، 64 درصد به منظور نجات مصدومین تصادفی ، 8 درصد انتقال بیمارن قلبی ، 4 درصد انتقال مادران باردار پرخطر ، 3 درصد انتقال بیماران با مشکل سکته مغزی و 21 درصد نیز با فوریتهایی همچون سقوط ، سوختگی و ... بود.
در بین ماموریتهای انجام شده اورژانس البرز در یازده ماه گذشته ،  ،طی اعزام آمبولانس برای بیماران با مشکل گاز گرفتگی ، تکنسینهای اورژانس بر بالین سیصد و پنج حاضر شدند. لازم به ذکر است از این تعداد مصدوم ، 100 نفر ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شده  و یک صد و هفتاد و هفت نفر نیز از خدمات درمانی سرپایی برخوردار شدند. متاسفانه در همین حوادث ، بیست و هشت نفر در اثر شدت مسمومیت و استنشاق طولانی مدت گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.
موتورلانس های اورژانس البرز نیز به سه هزار و دویست و سی وسه ماموریت اعزام شدند. لازم است به اطلاع شهروندان محترم البرزی رسانده شود که از جمله اهداف استفاده از موتور لانس ، اعزام کارشناس اورژانس با تجهیزات درمانی به صورت پیشتاز می باشد تا بتواند با سرعت بیشتر و در زمان کوتاهتری بر بالین بیماران بدحال حاضر شود تا سریعتر اقدامات درمانی را آغاز نماید تا در این فاصله آمبولانس اورژانس جهت انتقال بیمار به مرکز درمانی به محل برسد.اورژانس البرز در تعطیلات ، ایام و لیالی خاص مناسیتی و مذهبی و وقوع حوادث ویژه با استقرار تیم های عملیاتی در اماکن ویژه ، جاده ها و محورهای مواصلاتی استان در حالت اماده باش می باشد تا در کمترین زمان ممکن در محل وقوع حوادث حاضر شده و ارائه خدمات درمانی پیش بیمارستانی و انتقال بیماران و مصدومین به مراکز درمانی در کمترین زمان ممکن صورت گیرد که از آنجمله می توان به استقرار در مرقد مطهر امام راحل ، راهپیمایی 22 بهمن  و روز قدس ، لیالی قدر در ماه مبارک رمضان ،تعطیلات نوروزی و تابستانی و مناسبتی،عاشورا و تاسوعای حسینی ،اربعین حسینی و ... اشاره کرد.

آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات