1397/11/21 يكشنبه
اورژانس 115 البرز
بهره برداری از سامانه اتوماسیون عملیاتی اورژانس115 البرز به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی
 دکتر بابایی ضمن تبریک به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی گفت به اطلاع هموطنان عزیز علی الخصوص البرز نشینان محترم برسانیم که به حول و قوه الهی و به یمن ایام مبارک دهه فجر و به منظور ارتقای کمی و کیفی خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، سامانه نوین عملیاتی اورژانس 115 به بهره‌برداری رسید.
در این سامانه، کل عملیات انجام شده بصورت یک پرونده الکترونیک، بدون کاغذ(paperless) و قابل ردیابی بوده بصورتی که در شروع عملیات کارشناسان پرستار ترياژ تلفنی که در واحد ارتباطات اورژانس، پاسخگوی شماره تلفن 115 بوده و با ارائه مشاوره و ثبت شرح حال بیمار و آدرس ، پیشگامان ارائه خدمات می باشند ، با نمایش لحظه به لحظه تعداد افراد در انتظار ، مدیریت بهتری در پاسخگویی به تماسها داشته و زمان انتظار تماس گیرندگان به شکل معنی داری نسبت به قبل کاهش داشته است.
همچنین با اختصاص دادن گوشی موبایل یا تبلت به پایگاه های اورژانس و ارسال آنلاین ماموریت و آدرس محل فوریت ، از طریق اینترنت ، زمان اعلام ماموریت کاهش یافته و فرم های کاغذی ماموریت اورژانس، به کلی حذف گردید. به این ترتیب ، ثبت و نگهداری مستندات مأموریتهای اورژانس به صورت الکترونیک انجام شده و این امر موجبات ساماندهی آمار و اطلاعات و نیز بهره گیری به موقع و آنلاین از آمار را فراهم می کند.همچنین با ثبت آنلاین وضعیت بیمار در سامانه ،کل پروسه عملیات قابل مشاهده و نظارت پزشک مقیم مرکز بوده و دستورات لازم درمانی و هدایت بیماربه بیمارستان از طریق این سامانه انجام خواهد شد ، با بهره گیری از این امکان ، این فرصت به دست می آید که با تکیه بر آمار صحیح و به موقع ، برنامه های موثری در جهت بهبود خط مشی ها و ارتقاء کمی و کیفی خدمات تدوین و اجرا گردد و بیش از پیش زمینه افزایش رضایت مندی گيرندگان خدمات درمانی پیش بیمارستانی فراهم گردد.
آمبولانس های اورژانس با لینک دستگاه GPS و پنل ثبت موقعیت آمبولانس با این سامانه ، با دریافت آدرس ماموریت جدید ، نزدیکترین آمبولانس آماده انجام ماموریت به آدرس موردنظر شناسایی و بدون اتلاف وقت ، آدرس به آمبولانس مذکور ارسال می گردد و این امر در کاهش زمان اعلام ماموریت و رسیدن بر بالین بیمار موثر می باشد.
از دیگر مزيتهاي سامانه نوین عملیاتی اورژانس 115 ، وجود داشبوردهاي مدیریتی و کنترل کیفیت به صورت آنلاین می باشد ،بطوری که مدیر مرکز استان و تیم کنترل کیفیت ، به صورت آنلاین، به آمار و اطلاعات ماموریت ها و موقعیت مکانی و زمانی آمبولانسهاي اورژانس 115 البرز دسترسی و نظارت داشته و در صورت لزوم ، مداخله سریع خواهند داشت.
همچنین در صورت لزوم انتقال به مرکز درمانی ،بیمارستان مقصد به صورت آنلاین قبل از انتقال بیمار به آن مرکز بوسیله لینک تعبیه شده در بخش ترياژ از وجود بیمار ، علت بیماری و شرایط بالینی وی مطلع شده وپرسنل اورژانس بیمارستان با آماده نمودن دارو و تجهیزات متناسب با بیماری ،آماده پذیرش بیمار خواهند بود.
نکته قابل توجه اینکه در پایان ماموریت قابلیت نظرسنجی آنلاین توسط بیمار و سوپروایزر اورژانس بیمارستان فراهم شده و در لحظه اتمام ماموریت، با ارسال پيامک به مرکز مسئول شیفت اورژانس115در خصوص کیفیت اقدامات درمانی انجام شده توسط تکنسينهاي اعزامی مطلع خواهد شد.
عكس هاي مرتبط :

آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات