به گزارش و بدا - دکترحمید برودتی روز دوشنبه در حاشیه همایش روز جهانی ایدز به خبرنگاران گفت:در سال 95 تعداد 38 نفر مبتلا به اچ.ای .وی در البرز شناسایی شدند که سال گذشته 134 نفر دیگر شناسایی شد.
وی با اشاره به اینکه همه مردم به نوعی از این بیماری فرار می کنند، افزود:باید پذیرفت که این بیماری در جامعه وجود دارد و ما موظف شدیم تا سال 2020 در کشور 90 درصد مبتلایان به اچ.ای .وی را شناسایی و درمان صحیح کنیم تا از گسترش ویروس کم شود و قابل سرایت نباشد.
برودتی اظهارداشت: بیشترین مناطق ابتلا به ویروس «اچ.ای .وی» در دنیا، مناطق خاور میانه، آسیا و آفریقا است و باید برای پیشگیری از آن جدی تر وارد عمل شد.
وی افزود: حمایت نهاد های مختلف از جمله فرمانداری ها ، بخشداری ها، استانداری و غیره می تواند افزایش آگاهی مردم را در پی داشته باشد.
علی طالبی رئیس هیات مدیره موسسه شایسته دختران بهشتی البرز نیز گفت: این موسسه 2 دفتر دارد که یکی از این دفاتر 200 نفر حامل ویروس« اچ.ای وی» و دفتر دیگر نیز 200 دختر پر خطر در سنین 10 تا 19 سال را تحت پوشش دارند.
وی ادامه داد: این 2 موسسه فرهنگی زیر نظر بهزیستی و علوم پزشکی استان البرز فعالیت دارند. 
طالبی هدف از این اقدام را کاهش انگ و تبعیض ،ایجاد اشتغال و افزایش توان مالی و نشاط اجتماعی برای بیماران ذکر کرد. 
وی بیان داشت دخترانی که به لحاظ احتمال ویروس اچ.ای .وی در سطح خطر 2 و 3 قرار دارند و در پاتق ها و پارک ها حضور دارند به باشگاه دعوت می شوند و در این مکان آموزش پیشگیری از مواد و پیشگیری از انتقال بیماری اچ.ای وی مثبت به آنان ارائه می شود.
وی خاطرنشان کرد: باشگاه مثبت سه سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و باشگاه شایسته دختران بهشتی البرز نیز حدود یک سال و نیم است که فعالیت می کند.
همایش یکروزه ایدز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
در این همایش تعدادی از افراد اچ آی وی مثبت نیز حضور داشتندکه به ایراد سخنرانی در خصوص ابتلای خود به این ویروس و مشکلات آن پرداختند.
عكس هاي مرتبط :

آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات