1397/9/12 دوشنبه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز:
از تردد غیرضروری در هوای آلوده خودداری کنید

دکتر سیامک جبارنیا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با توجه افزایش آلایندگی هوا و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: با توجه به این که سردی هوا و بروز پدیده پایداری، موجب افزایش آلودگی هوای کلان شهرهای صنعتی از جمله استان البرز و شهر کرج شده است، گروه های آسیب پذیر جسمی همچون بـیماران تنفسی و قـلبی عروقی، زنان باردار، کودکان، بیماران مزمن و صعب العلاج و سالمندان در هوای آلوده بیشتر از روزهای عادی در معرض آسیب قرار می گیرند.

وی ادامه داد: افرادی که دچار بیماری زمینه ای تنفسی هستند در روزهایی که غلظت آلاینده ذرات معلق بیش از حد استاندارد زیست محیطی است دچار مشکل حاد تنفسی می شوند بنابراین باید برای جلوگیری از این عارضه از حضور در مکان های عمومی خودداری کنند.


معاون درمان بیان کرد: کودکان نیز به دلیل این که ساختار دستگاه تنفسی آنان به طور کامل تکامل نیافته است در مواجهه با هوای آلوده به ویژه با غلظت بالای ذرات معلق دچار مشکل تنفسی می شوند.


دکتر جبارنیا افزود: همچنین ورزشکاران باید از فعالیت های ورزشی در روزهای آلوده خودداری کنند زیرا با افزایش حرکت، بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و تنفس در هوای آلوده علاوه بر انباشت ذرات معلق در ریه، روند اکسیژن رسانی کافی در خون و بافت ها را نیز مختل می کند.

وی در پایان تاکید کرد: بهتر است افراد از سفرهای درون شهری غیر ضروری اجتناب و در صورت ضرورت سفر درون شهری حتماً از ماسک مناسب استفاده کنند.

عكس هاي مرتبط :

آرشیو
نسخه قابل چاپ
لینک های مفید
اعلانات