اخبار

  به مناسبت بزرگداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اولین نشست خانه مشارکت سلامت مردم در شهرستان فردیس، مورخ 97/11/10با حضور سرکار خانم دکتر بابادی، سرپرست محترم مرکز بهداشت شهرستان ، خانم غیاث رابط اجتماعی این شهرستان و جمعی از نمایندگان ادارات دولتی، غیردولتی و تشکل های مختلف مردمی در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد. 
در این نشست که نمایندگانی از فرمانداری، شورای اسلامی شهر فردیس، بخشداری و شورای شهر مشکین دشت و فرخ آباد،،سازمانهاي مردم نهاد و ادارات شهرستان حضور داشتند، در ابتدا خانم دکتر بابادی، هدف از تشکیل خانه مشارکت را، سهیم نمودن مردم جهت ارتقای سلامت خودشان عنوان کردند و سپس به ابعاد مختلف سلامت و اهمیت مؤلفه های تأثیرگذار بر سلامت با تأکید بر بعد اجتماعی سلامت و لزوم اجتماعی سازی سلامت اشاره نمودند. همچنین
در این جلسه خانم غیاث رابط اجتماعی این شبکه، درباره اهمیت توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود(خودمراقبتی) ، لزوم دسترسی به گروههای مردمی به ویژه گروههای آسیب پذیر از طریق تشکیل کانون ها و مجامع سلامت جهت ارتقای سلامت جامعه ، اهمیت تشکیل خانه مشارکت شهرستان و استفاده از افراد صاحب نفوذ غیر دولتی به عنوان مهمترین همیاران خانه مشارکت توضیحاتی را ارائه نمودند . در پایان این جلسه، براساس آراء اعضا، آقای کوروش سمنانی به عنوان رییس خانه مشارکت انتخاب گردید.                                                                                                        

عكس هاي مرتبط :

سه‌شنبه 4 تير 1398   09:55:54