رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز ثبت‌نام بیستمین دوره عتبات دانشگاهیان از امروز ۶ تا پایان ۱۸ آذرماه از طریق سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir خبر داد.

، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا فقیهی رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نشست خبری بیستمین دوره اعزام دانشگاهیان که به عتبات که از امروز در این محل این ستاد برگزار شد، گفت: در سال ۹۶، ۱۹۶ هزار نفر برای اعزام به عتبات عالیات ثبت‌نام کردند که حدود ۲۲ هزار و ۸۰۰ نفر در قالب ۶۳۰ کاروان اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه  ۶۲.۲ درصد در سال گذشته برای اولین بار به کربلا مشرف شده‌اند، افزود: در سال گذشته از نظر میزان تحصیلات ۸ درصد دانشجویان کاردانی، ۴۸ درصد کارشناسی، ۳۱ کارشناسی ارشد، ۱۳ درصد در مقطع دکتری بودند و همچنین ۲۷ درصد، دانشجویان متاهل به کربلا مشرف شدند.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد: از مجموع اعزام های سال گذشته تعداد دانشجوی دختر ۳۶۱۰ دانشجوی پسر، ۳۰۵۰ نفر دانشجوی دختر و ۱۰۴۰ هزار نفر اساتید دانشگاه‌ها در سال گذشته اعزام شدند.

فقیهی در ادامه با بیان این‌که ثبت‌نام بیستمین دوره از عتبات عالیات از امروز آغاز شده و تا ۱۸ آذرماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد:پس از پایان ثبت نام، قرعه‌کشی انجام شده و ۲۱ آذرماه نتیجه آن از طریق سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir و نیز پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال نیز طبق روال گذشته اساتید، دانشجویان دختر و پسر، کارمندان دانشگاه و دانشجویان متاهل به عتبات اعزام می‌شوند، ادامه داد: اعزام ‌های این دوره از بهمن‌ماه سال جاری آغاز می‌شود و به مدت سه ماه ادامه دارد و به این ترتیب تا یازدهم اردیبهشت‌ماه سال آینده اعزام خواهیم داشت.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به این‌که در این دوره ۱۲ هزار نفر از دانشگاهیان به عتبات اعزام می‌شوند، اظهار کرد: این تعداد در قالب ۳۰۰ کاروان با برنامه ریزی های صورت گرفته به عتبات اعزام می‌شوند. همچنین از این تعداد ۳۰۰۰ دانشگاهی در تعطیلات نوروز اعزام خواهند شد

فقیهی تاکید کرد: در این دوره روزانه چهار کاروان، شامل سه کاروان به صورت هوایی و یک کاروان به شکل زمینی با ظرفیت ۳۸ نفر اعزام خواهیم داشت.

وی همچنین با بیان این‌که امسال هزینه‌های زائران از طریق "ارز نیمایی" تامین خواهد شد، گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با بانک ملت داشته‌ایم برای هر یک از زائرانی که به صورت هوایی اعزام می‌شوند سه میلیون تومان و برای زائران اعزام زمینی دو میلیون تومان وام با سود چهار درصد و با بازپرداخت اقساط  ۱۸ ماهه درنظرگرفته شده است. همچنین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نیز مبلغ  ۱.۵ میلیون تومان وام به دانشجویان متاهل و یک میلیون تومان به دانشجویان مجرد برای سفر به عتبات پرداخت می‌کند که باز پرداخت وام صندوق رفاه پس از پایان تحصیل دانشجویان خواهد بود.

وی درخصوص مجوز خروج از کشور برای دانشجویان پسر اظهارکرد: اخذ مجوز خروج از کشور از طریق ستاد عتبات و عمره دانشگاهیان انجام می‌شود و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان نظام وظیفه منعقد شده، این سازمان مجوز خروج از کشور دانشجویان مشمول نظام وظیفه را تعهد کرده است.

عكس هاي مرتبط :

لینک های مفید
اعلانات