• ساعت : ۹:۵:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ 
هفته جهانی تغذیه با شیر مادر – 10 لغایت 16 مرداد
دكتر زارع زاده : تغذیه با شیر مادر كمبود ویتامین A و بسیاری از اختلالات را در كودك كاهش می‌دهد
کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت شرق کرج : تغذیه با شیر مادر هر ساله جان تعداد زیادی از کودکان را نجات می دهد و میلیونها کودک از ابتدا به بیماریهای شایع قابل پیشگیری حفاظت می شود .سبب استحکام روابط عاطفی مادر و کودک شده و نقش مهمی نیز در سلامت مادران ایفا می کند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه – به مناسبت هفته ی جهانی تغذیه با شیر مادر دکتر کبری زارع زاده ، کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت شرق کرج گفت :  تغذیه با شیر مادر هر ساله جان تعداد زیادی از کودکان را نجات می دهد و میلیونها کودک از ابتدا به بیماریهای شایع قابل پیشگیری حفاظت می کند  و سبب استحکام روابط عاطفی مادر و کودک شده و نقش مهمی نیز در سلامت مادران ایفا می کند .

وی ادامه داد: اهمیت تغذیه طبیعی نوزاد سبب شده است تا از سوی سازمان‌های بهداشت جهانی ویونیسف همه ساله از ۱۰‌ تا ۱۶ مرداد به‌عنوان هفته جهانی شیر مادر تعیین شود.هدف اصلی این رویداد ترویج فرهنگ شیردهی و تغذیه انحصاری با شیر مادر  برای حداقل شش ماه اول از زندگی نوزاد می‌باشد.

وی با بیان اینکه شیر مادر امنیت غذایی شیرخواران و کاهش هزینه های ابتلا و بستری کودکان و همچنین تکامل شخصیت روانی و اجتماعی کودکان را به همراه دارد  افزود: شیر مادر باعث افزایش ضریب هوشی  می شود و در قرآن کریم حداقل ۸ بار به طور مستقیم به شیر مادر اشاره شده است .

دکتر زارع زاده با اشاره به اینکه  طی بررسی تغییرات کمی و کیفی شیر مادر به این نتیجه رسیدند که شیر مادر متناسب با سن نوزاد می باشد و برای نوزاد نارس نیز بهترین انتخاب هست.

وی تصریح کرد: شیردهی مادر کلیه  نیاز های نوزاد را از ساعات اولیه پس از تولد تامین می‌کند و لازم است که تا 2 سالگی تغذیه با شیر مادر  ادامه پیدا کند و پس از ۶ ماهگی که نیاز های تغدیه ای شیرخوار تغییر میکند  که در آن زمان علاوه بر شیر مادر تغذیه تکمیلی و مصرف مکمل آهن نیز برای کودک شروع میشود.   

دکتر زارع زاده با بیان اینکه شیر مادر همیشه در دسترس و آماده است  و هزینه ای برای خانواده ندارد  تاکید کرد: شیر مادر تامین کننده سلامت جسم و روان نوزاد می باشد

وی در ادامه به بخشی از مزایای شیر مادر اشاره کرد:

• تغذیه با شیر مادر جلوی بروز عده بسیار زیادی از اختلالات را می‌گیرد، از جمله اینکه تغذیه با شیر مادر احتمال بروز علائم کمبود ویتامین A در کوردک را کاهش می‌دهد. این ویتامین نه تنها در رشد و تکامل بینایی دخالت دارد بلکه در جلوگیری از عفونتهای تنفسی نیز نقش با اهمیتی بازی می‌کند. دردهای کولیکی (قولنجهای کودکی) از شکایات شایع در کودکان هستند، این دردها در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند به نحو محسوسی کمتر است.

• حرارت شیر مادر همیشه مناسب بوده و نیاز به تنظیم و تغییر ندارد. تغذیه از شیر مادر موجب کاهش هزینه درمان نوزاد شده، مهمترین علت این است که کودکی که از شیر مادر تغذیه می‌کند کمتر بیمار می‌شود و ارتباط عاطفی آن با مادر بهتر از سایر اطفال است. در چنین کودکانی کام ، دندانها ، دهان و فک شکل بهتر و متناسب‌تری خواهد داشت.

• راه رفتن و دندان در آوردن در کودکانی که با شیر مادر تغذیه می شوند  سریعتر صورت می‌گیرد و ضریب هوشی و قدرت فراگیری این کودکان در تمام مقاطع سنی بیشتر است.

• تغذیه با شیر مادر نه تنها باعث کاهش بروز و شیوع بیماریهای متعددی می‌گردد، بلکه ابتلا  به بسیاری از بیماریهای دوران نوجوانی و جوانی و حتی سالمندی از قبیل افزایش فشار خون شریانی ، بیماری کبدی و دیابت جوانان و ... را کاهش می‌دهد.

• مکیدن نوزاد باعث ترشح پرولاکتین می‌شود که منجر به ترشح شیر می‌گردد همزمان با آن از هیپوفیز خلفی هم اکسی توسین ترشح می‌گردد که باعث انقباض رحم و کاهش و قطع خونریزی مادر و بازگشت سریعتر رحم به اندازه طبیعی شده و در نهایت احتمال بروز کم خونی مادر را کاهش می‌دهد.

• در یک مادر شیرده اضافه وزن کسب شده در حاملگی سریعتر بر طرف شده و اندام مادر به سرعت به حالت عادی بر می‌گردد.

 تحقیقات  نشان داده که سرطان پستان و سرطان تخمدان در مادران شیرده کمتر از سایرین می‌باشد .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0