• ساعت : ۱۸:۳:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ 
مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه:
ضروری است ارایه آمار کرونا توسط یک منبع و در یک زمان مشخص انجام شود / راه اندازی درمانگاه های مجازی

 

صبح امروز ویدئو کنفرانس هماهنگی ارائه آمار کرونا ویروس با حضور مدیریت آمار و فناوری دانشگاه، معاونت بهداشتی ، معاونت درمان  و مدیریت  مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی برگزار شد. 
مهندس عظیم زاده : جهت ایجاد وحدت رویه و هماهنگی تمار آمار ها باید از یک منبع و در یک زمان مشخص اعلام شود و به سایر مراکز ابلاغ گردد. مراکز مربوطه چنانچه در جهت بهبود عملکرد جمع آوری و ارائه آمار پیشنهاداتی دارند به ما منتقل کنند تا ما به مراجع بالاتر ارجاع دهیم و روال ایده آل تری فراهم گردد. 
وی بیان کرد با دستور ریاست دانشگاه درمانگاه های مجازی را  نیز راه اندازی کرده ایم و از هفته آینده این درمانگاه ها شروع به کار خواهند کرد و بسیاری از پزشکان می توانند از منزل به صورت مجازی بیماران را ویزیت کنند و بیماران خیلی راحت تر خدمات را دریافت می کنند. 
 در ادامه نشست دکتر کبیر عنوان کرد : در آمار دهی باید تعریف دقیقی از موارد مشکوک، محتمل و قطعی ارائه شود و مثل روند گزارش دهی وزارت خانه مواردی که تست آنها مثبت شده به عنوان آمار قطعی ابتلا اعلام شود. جهت بررسی سی تی اسکن باید درجات وخامت بیماری مشخص شود و مفهوم بیمار مشکوک به شکل دقیقی مشخص شود . 
دکتر علیرضا سلیمانی  عضو هیات علمی متخصص عفونی  تاکید کرد بهتر است برای گزارش دهی یک بازه یک روزه را در نظر بگیریم و وقتی نتایج تست آزمایشگاهی مشخص شد موارد قطعی را اعلام کنیم و گزارش دهیم و باید حتما موارد درمان سرپایی را نیز در گزارش دهی در نظر بگیریم تا آمار دقیق تری ارائه شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0